DAAF

Strona główna -
Alarmy -
Telewizja CCTV -
Kontrola dostępu -
Videodomofony -
Konserwacje -
Promocje -
Instrukcje -
Kontakt -
Sklep-komis -
Napisz do nas lub zadzwoń
Rozmiar: 4491 bajtów

Celem każdego systemu telewizji dozorowej (CCTV) jest umożliwienie lokalnej lub zdalnej obserwacji oraz rejestracji zdarzeń mających miejsce w obserwowanej przestrzeni.
W skład najprostszego układu muszą wchodzić trzy podstawowe elementy:
   - układ przetwarzający obraz na sygnał elektryczny - kamery telewizyjne, wyposażone w układ optyczny (obiektyw) oraz matryce przetwarzania sygnału wizyjnego
   - układ zapewniający transmisję sygnału - to różnego rodzaju urządzenia zapewniające zarówno przesył informacji w formacie elektronicznym jak i jego odpowiednie sformatowanie. Do tej grupy zaliczamy przewody transmisyjne, dzielniki obrazu, multipleksery, urządzenia do transmisji radiowej lub poprzez sieci komputerowe itd.
   - element przetwarzający sygnał elektryczny na obraz - elementy służące do wizualizacji oraz rejestracji obrazów przechwyconych przez kamery. Są to monitory, drukarki, magnetowidy i rejestratory cyfrowe (autonomiczne i karty PC).


Każda z grup ma swoje istotne dla działania całego układu cechy, zapewniające funkcjonalność i przydatność systemu do pełnienia określonych zadań.
Ponieważ systemy obserwacyjne składa się z modułów (kamera-układ transmisji-wizualizacja) to każdy element bezpośrednio wpływa na ostateczny obraz. W związku z tym niezwykle istotnym staje się fakt zachowania podobnej klasy i jakości urządzeń użytych w układzie całego systemu CCTV.

Instalowane przez nas systemy składają się z podzespołów produkowanych przez znaczące na rynku światowym firmy: Ultrak, Computar Panasonc, Novus, Tayama, Sony, Optiva, Bosch, Siemens, Ultrak, EverFocus, Sharp Geovision, Mitschubischi i wielu innych znanych producentów
Naszym Klientom zapewniamy fachowe doradztwo, montaż kompletnych urządzeń oraz pełne szkolenie w obsłudze instalowanych urządzeń.