DAAF

Strona główna -
Alarmy -
Telewizja CCTV -
Kontrola dostępu -
Videodomofony -
Konserwacje -
Promocje -
Instrukcje -
Kontakt -
Sklep-komis -
Napisz do nas lub zadzwoń
Rozmiar: 4491 bajtów

Przeglądy konserwacyjne okresowe

    Gdy zostali już Państwo szczęśliwymi posiadaczami systemu bezpieczeństwa, niejednokrotnie będziecie się zastanawiać, czy Wasz system pracuje prawidłowo i czy na pewno dobrze będzie nadzorował Wasze mienie?
Czy tak wygląda obraz z Twoich kamer CCTV Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz aby sprostać wymaganiom wielu firm ubezpieczeniowych, oferujemy usługę okresowego przeglądu prawidłowości działania systemów nadzoru.
Przegląd taki polega na zdiagnozowaniu poprawności działania wszystkich zainstalowanych w systemie elementów, kontrolę łączy oraz regulacji i czyszczeniu elementów, które tego wymagają (obiektywy kamer, soczewki czujników PIR itp.)
Okresowe przeglądy konserwacyjne przeprowadzamy w zależności od potrzeb: co miesiąc, co dwa miesiące, kwartalnie lub raz na pół roku.
Tak może wyglądać po naszej wizycie Podpisanie umowy konserwacyjnej bezpośrednio po zainstalowaniu systemu, powoduje przedłużenie okresu gwarancyjnego nawet do 60 miesięcy (nawet do 5 lat - zależy to od formy umowy konserwacyjnej).
Przeprowadzanie okresowych przeglądów konserwacyjnych przedłuży żywotność systemu a Państwu zapewni poczucie zwiększonego bezpieczeństwa.

Przeglądy konserwacyjne obowiązkowe

    Podstawą prawidłowego działania systemu alarmowego jest bezawaryjna praca źródeł zasilania, zasilacza niskiego napięcia oraz akumulatora żelowego jako rezerwy prądowej.
1. Zasilacz niskiego napięcia wbudowany w system alarmowy, zasila cały układ elektroniczny centralki oraz jego elementy składowe takie jak czujniki, klawiatury, syrenki itp oraz doładowywuje i nadzoruje prawidłowe napięcie akumulatora żelowego.
2. Akumulator żelowy podtrzymuje Akumulator żelowy prace systemu alarmowego i jego elementów składowych po zaniku napięcia sieci 230V, jak również dostarcza chwilowego, dużego prądu do zasilania niektórych urządzeniach dodatkowych takich jak sygnalizatory alarmowe dynamiczne, radiolinie i inne urządzenia peryferyjne.
Reasumując, systemy alarmowe nie mogą pracować poprawnie bez sprawnego dodatkowego źródła zasilania - akumulatora żelowego.
Sprawny akumulator żelowy to długi czas pracy systemu bez zasilania siecią 230V, jak również bezproblemowe działanie systemów diagnostycznych - monitorowanych przez system.
Producenci systemów alarmowych zalecają, aby system alarmowy po zaniku sieci 230V pracował prawidłowo przez co najmniej 24h.
Żywotnosc i prawidłowe działanie akumulatora żelowego to okres około 3 - 5 lat, po tym czasie pojemność mierzona w Amperogodzinach zaczyna maleć, to znaczy im starszy akumulator tym mniejsza jego pojemność.
Częsta praca akumulatora przy zaniku napięcia sieci jak i jego rozładowanie poniżej 10,5V również Akumulator żelowy przyczyniają się do jego szybszego zużycia.
Biorąc to wszystko pod uwagę producenci akumulatorów żelowych bezobsługowych zalecają ich wymianę raz na 4 lata niezależnie od ich obecnego stanu {w chwili wymiany}.
Nasuwa się pytanie - co nam grozi gdy nie wymienimy w porę akumulatora żelowego?
1. Krótki czas pracy systemu alarmowego bez zasilania siecią 230V lub wręcz wyłączenie systemu alarmowego,
2. Rozregulowanie parametrów pracy systemu, co wiąże się z fałszywymi alarmami praca na krawędzi wydolności lub nawet uszkodzenie zasilaczy niskiego napięcia centralki alarmowej,
3.Wycieki elektrolitu żelowego do centrali co powoduje korozje elementów metalowych,
4.Zwarcie miedzy celowe w akumulatorze lub wyparowanie kwasu żelowego - co powoduje pobór prądu z zasilacza niskiego napięcia nawet 10 x większy niż normalny. Skutkiem tego jest trwałe uszkodzenie bezpiecznika ładowania akumulatora, spalenie transformatora a nawet wypalenie ścieżek druku na płycie centrali lub uszkodzenie układów prostowniczych i stabilizacyjnych.
Uszkodzenia tak powstałe są trudne do usunięcia bez udziału specjalistycznego serwisu producenta co może się wiązać z dużymi kosztami, demontażem centrali, długim oczekiwaniem na naprawę a w skrajnych przypadkach Akumulator żelowy wymiana płyty centrali na nową. Zawsze koszty naprawy centrali są większe niż okresowa wymiana akumulatora.
My przypominamy naszym klientom o konieczności wymiany akumulatorów w systemie! Naszym celem jest tylko uświadomić użytkownika o zagrożeniach związanych z nie wymienieniem akumulatora. Już podczas instalacji systemu uprzedzamy naszych klientów o tych faktach a co cztery lata przypominamy im o tym - oni sami o tym nie musza pamiętać!
Informujemy ponadto, że wszystkie zużyte akumulatory utylizujemy w specjalistycznej firmie, zgodnie z ustawa o ochronie środowiska.